Procházka hezky bosky

Zdravím milovníky chůze!

Hned pro začátek se chci zeptat: Chodíte se procházet bosky? Docela by mě zajímalo, kolik z nás si vlastně sem tam sundá boty a jde se hezky v létě, když už země není studená, projít. Pro mě je to úžasný pocit sundat boty a chodit tak, jak lidé chodívali celé věky, dokud nezačali nosit obuv. Jsou dokonce studie, které podporují chůzi naboso, jelikož pomáhá správnému držení těla a u dětí zabraňuje špatnému vývoji chodidel.

Bez bot má noha prostor, chůze je přirozenější (pokud tedy povolíte kolena, jinak je to nepříjemné na klouby), nikde vás nic netlačí a ani vám nic není volné. Lidé se studenými chodidly si při chůzi po teplém asfaltu krásně nahřejí nožky. Dále chůze bosky pomůže i těm, kteří chtějí hladší chodidla, jelikož při chůzi po drsnějším terénu se chodidlo přirozeně „obrousí“ a po umytí nohou zůstane jen krásně hlaďoučká pokožka.

Chůze bosky má však i svá úskalí. Člověk musí dávat pozor, jelikož šlápnout na kus skla či si do nohy bodnout trn není vůbec příjemné. Proto je lepší jít po silnici, než vyrážet na louky. Přeci jenom do trávy nevidíte tolik jako na asfalt.

Ti z vás, kteří bydlí na vesnici to mají nejlehčí – stačí vystrčit nos z domu a většinou jste na klidné cestě, kterou dobře znáte. Ale i ve městě se dá najít místo, kde člověk nemusí stále koukat na zem, aby do „něčeho“ nešlápl.

Tak co, půjdete se někdy projít naboso?


S přáním čisté cesty

Patrik

Reklamy

4 Comments

 1. myšlenka bezvadná – akorát bos by člověk měl zdolávat bezpečné nerovné terény – tráva, písek, les .. asfalt a beton Vám nohy časem zničí (snad jediná věc na níž se fyzioterapeuti, ortopedi i podiatři shodnou)

  Odpovědět

  1. Děkuji za obohacení. =) Samozřejmě souhlasím, přírodní terén je pro tělo přirozenější… Asfalt, po němž chodím rád, je jen na občasné procházky.

   Odpovědět

 2. joooo jasněě :3 miluju jen tak se projít bosky po trávě, která je mokrá od raní rosy :3❤
  jinak Paťo, nádhernej blog 🙂

  Odpovědět

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit / Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit / Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit / Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit / Změnit )

Připojování k %s