Minimalismus v mé tvorbě

Minimalismus v mé tvorbě

Zdravím vás, kdo rádi tvoříte!

Jak už možná víte, mám velice rád myšlenku minimalismu… Není tedy žádným překvapení, že tato filozofie se také objevuje v mé tvorbě.

Když totiž například kreslím, tak si vždy každý motiv dvakrát promyslím. Snažím se, aby na kresbě bylo vždy jen to, co tam být musí, co tam chci. Při kreslení aut dodávám jen jednoduché pozadí, používám minimum barev, minimum psacích potřeb… Pokud si linie auta nějak upravuji, vždy se snažím o jednoduchost a navázanost. Co se třeba stínování týče, snažím se o jemné přechody a jasné vzory….

Dále rád píši. Ať už to jsou články pro vás, či povídka „do šuplíku“, tak se snažím o jednoduše pochopitelnou myšlenku a stručný text. Ačkoli používám složitější souvětí či metafory, vždy je vše (doufám) jasné a lehké k přečtení. V povídkách se snažím držet jediného tématu a zbytečně děj nekomplikovat a nekouskovat…

Když se podíváte na obrázek výše, můžete vidět, jakým stylem píši. Před nějakou dobou jsem vše psával psacím písmem, ale těm časům dávno odzvonilo. Mé písmo se stalo jednoduchým, bez okras… Jenže toto „zminimalismování“ mého písma mělo i neblahé účinky. Například „r“, „v“ a „n“ vypadalo téměř stejně… Proto teď „r“ píši tak jak píši. Došlo mi totiž, že to písmo bylo až moc strohé, proto některá písmena pomalu měním, aby bylo písmo příjemnější na čtení…

Minimalismus má tedy na mou tvorbu značný vliv. Všeho však moc škodí, proto se nesnažím za každou cenu udělat ze svých povídek, kreseb, fotografií či písma strohá a jednoduchá díla… Snažím se ubrat to nedůležité a zdůraznit to podstatné. A právě o tom dle mě minimalismus je.


S přáním kreativního týdne,

Patrik

Reklamy

3 Comments

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit / Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit / Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit / Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit / Změnit )

Připojování k %s