Jaký je Váš jazyk lásky? (test)

Tento test sestavil Gary Chapman podle svých výzkumů. Pokud umíte anglicky a rádi byste se dozvěděli víc, můžete navštívit jeho oficiální stránku.

Samotný test obsahuje třicet dvojic různých výroků. Na Vás je, abyste si každou dvojici přečetli a vybrali tu, která lépe vyjadřuje to, čemu dáváte přednost. Jakmile si jeden výrok vyberete, napište si někam na zvláštní papírek čárku k jednomu z pěti písmen (A-E).

Když si nebudete vědět rady, který výrok vybrat, doporučuji si vzpomenout na nějaký konkrétní příklad, konkrétní osobu a v daném kontextu rozhodnout. Třeba u prvních dvou výroků jsem se sám zamyslel, co bych od jedné kamarádky radši – pochvalu mé kresby, nebo kdyby mě objala? Podobně to zkuste i Vy.

Jazyky lásky ovlivňují naše veškeré vztahy, během testu tedy nemusíte myslet jen na partnera či partnerku… Zamyslete se nad přáteli, členy rodiny nebo kolegy v práci.

Test si vyplňujte v klidu, nikam nespěchejte.Excel verze 1.0 ke stažení

… heslo pro úpravy je „onepatas“ 😉Nyní sečtěte, kolikrát jste jednotlivé písmeno vybrali. Písmeno, které je nejčetnější, je s velkou pravděpodobností Váš primární jazyk lásky 😉

A = Slova podpory a ujištění

B = Soustředěná pozornost

C = Přijímání dárků a drobných pozorností

D = Skutky služby a praktických činů

E = Fyzický kontakt

Pokud Vám vyšly s nejvíce body dva jazyky se stejnou hodnotou, tak jste „dvojjazyční“ a máte dva primární jazyky lásky. A jestliže se druhá nejvyšší hodnota velice blíží té první, znamená to, že oba druhy projevu jsou pro Vás velice důležité.

Mě osobně vyšlo, že mým primárním jazykem je „B“ – soustředěná pozornost. Dokonce jsem u tohoto jazyka měl i maximum bodů (12). Druhé místo obsadilo „D“ – skutky služby a praktických činů (7 bodů)  a třetí místo „E“ – fyzický kontakt (6 bodů).

Jak vidíte, u mě je můj primární jazyk jasný na první pohled.

Pevně věřím, že pro Vás test nebyl ztrátou času. Důkladněji si o svém jazyku lásky můžete počíst v článku o Pěti jazycích lásky.

Nezapomeňte se se mnou a ostatními čtenáři podělit v komentáři o to, jaký je Váš jazyk lásky 😉


Líbil se Vám test?

Patrik


Jestliže se Vám myšlenka Pěti jazyků lásky od Gary Chapmana líbí, nezapomeňte ji rozeslat mezi Vaše přátele 😉

Reklamy

12 Comments

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit / Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit / Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit / Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit / Změnit )

Připojování k %s