Vychytávky na mém kole

Kdybych měl říci, kde trávím čas nejraději, pro odpověď bych nemusel chodit daleko…

… na kole 😀

Můj dvoukolý miláček je se mnou od vánoc a zažili jsme spolu spoustu krásných chvil (rychlé sjezdy se samou zatáčkou, sbírání kešek, objevování nových krajů, …), ale také ty horší momenty (například nedávno, když se mi rozpojil řetěz, zničil mi přehazovačku a já musel místo na výlet zpět domů).

No a jelikož spolu trávíme dost času (najeli jsme už tak 1 200 kilometrů!), přišel jsem na několik drobností, které mi jízdu zpříjemňují, zjednodušují, zbezpečňují (super slovo, že? 😀 ) a… prostě činí lepší.

Zde jsou: 💡

1/ Levá půlka a střed řídítka

Vychytávky na kolo

Baterka – je základ bezpečnosti, takže samozřejmě nemůže chybět… jenže po pár stech kilometrech už nedržela na nástavci tak, jak by měla, a začala vydávat odporný klepavý zvuk – tudíž jsem to vyřešil klasickou gumičkou 🙂 a je klid!

Zámek na kolo – k tomu není co dodat 😀 (možná tak to, že není můj, ale odcizil jsem ho bratrovi 😎 ). Ve městě je zámek neodmyslitelná věc a při mých výletech se také hodí – když jej zapomenu, tahám kolo po lesích jako psa na vodítku… a nebo je někde schovám do houští 🙂

Helma – sice patří na hlavu, ale když zrovna někde parkuji, tak ji zavěsím na řídítka… Člověk ji pak alespoň nemusí nikdy nikde hledat 🙂

2/ Rám kola

Vychytávky na kolo

Batůžek – ten už s sebou vozím hodně dlouho a nemohu si jej vynachválit! Mám v něm vždy telefon a kapesníčky, takže po kapsách nemám (až na peněženku) nic 🙂 No a samozřejmostí jsou dvě propisky! Bez propisek se nikam ani nehnu 😀

Držák na pití – je také od bráchy (což mi připomíná, že mu ho buď musím vrátit, nebo koupit nový 😀 ). Jenže jedna-a-půl-litrovka v něm kvendlá, a tak se do mého cestovatelského vybavení přidala gumička, která „petku“ přichytne tak, že se ani nehne – super věc!

Špagát – je na kole nováčkem a už mi dvakrát „zachránil život“. Jednou jsem jím přichytil desky s kresbou k blatníku (jel jsem darovati dárek) a po druhé k sobě svázal trojici flašek, abych měl na svůj výlet dostatek tekutin 🙂 … Osvědčil se – zůstává!

Vesta – tu jsem ke kolu přivázal až dneska 😀 … Většinou se válí doma na věšáku, ale od teď má své jasné místo – kdo ví, kdy se bude hodit!

3/ Pravá část řídítka

Vychytávky na kolo

Obal na foťák – s sebou vozím snad odnepaměti 😀 Fotím rád a teď už mám na „fotomašině“ zachycené i satelitní snímky, abych věděl, kam mám jet… Takže bez toho by to nešlo!

Motivační nápis „Kliky!“ – jsem na kolo přilepil dnes (no vida, nebýt příprav na tento článek, půlka věcí by na kole snad ani nebyla 😀 ) Šlapáním rapidně posiluji nohy, a tak by se hodilo při zastávkách protáhnout i ruce… Snad se to osvědčí!

4/ Stojánek

Stojan na kolo

Stojánek – měl původně být doplněn i fotkami blatníků, odrazek a dalšího vybavení, ale nakonec zde je jen on… Proč jen on? V čem je tak skvělý? Nepřekáží! 😀 (narozdíl od těch, které jsem měl na jiných kolech).


 

„Vychytáváte“ věci okolo sebe ❓ Podělte se v komentářích 😉

Patrik

Reklamy

6 Comments

 1. Parádní vychytávky! 🙂 Je krásné mít něco, co tě opravdu srdcem baví 🙂 Přeji ti mnoho takových krásných cest, úspěšné hledání kešek a spoustu najetých dalších úspěšných kilometrů! 🙂

  Odpovědět

 2. Patriku – tleskám. Nějak se nám chlapče rozepisuješ a rozfocuješ! Klasicky nechybí vychytávky, to mám ráda. Kolo ti chválím a jak vidím, je pro tebe stejně důležité jako dýchání. Já na kole zatím pořád nejezdím – ten psychický blok jsem zatím nezlomila. Ale o sobě toho dost napíšu na svým blogu, co sem zatahovat moje slabosti? Poradíš, jak znovu CHTÍT jet na kole? Není o bání se, ale jak se dokopat….Přeju ti chladné dni, kdy bys dobře užil představených služeb svýho kola 😉

  Odpovědět

  1. Jak chtít? Z toho je dobrý téma na článek! Zapracuji na něm 😉 Třeba Vám pomůže 🙂

   Jinak kolo je pro mě opravdu „dýcháním“. Dneska jsem třeba šel s bratrancem (jsou mu čtyři) na procházku, byla skvělá, ale hned jsem cítil, že já už nejsem chodící typ 😀

   Odpovědět

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit / Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit / Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit / Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit / Změnit )

Připojování k %s